Movies
Ratings
61
Stranger Than FictionRated ★ 5.0
Liar LiarRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Fun with Dick and JaneRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 4.5
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
Coyote UglyRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.5
A Star Is BornRated ★ 3.0
AmélieRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 2.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 3.5
ChicagoRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
SecretRated ★ 3.5