Movies
Ratings
1086
Furious 7Rated ★ 3.5
CinderellaRated ★ 3.5
When Marnie Was ThereRated ★ 3.0
Gone Baby GoneRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
ChappieRated ★ 3.0
Fifty Shades of GreyRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
ChefRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 3.5
UnbrokenRated ★ 3.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 3.0
Taken 3Rated ★ 2.5
Ode to My FatherRated ★ 2.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.0
Emergency Act 19Rated ★ 0.5
The Theory of EverythingRated ★ 3.0
The World of KanakoRated ★ 3.5