Movies
Ratings
116
The AttorneyRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5
I, RobotRated ★ 3.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.5
Bleak NightRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 3.0
The MaskRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.5
FrozenRated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 4.0
Thread of LiesRated ★ 3.5
200 Pounds BeautyRated ★ 3.5
UnstoppableRated ★ 3.5
The Fault in Our StarsRated ★ 3.0
The PrestigeRated ★ 4.5
LucyRated ★ 3.5
Late AutumnRated ★ 3.0