Movies
Ratings
357
DeadpoolRated ★ 4.5
The Big ShortRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Non-StopRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0- Take OffRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
ChefRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 5.0
American SniperRated ★ 4.5
AlienRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 4.5
Tokyo FamilyRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0