Movies
Ratings
157
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 3.5
School of RockRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIIRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
King KongRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.5
ShrekRated ★ 4.0
Total RecallRated ★ 0.5
G.I. Joe: The Rise of CobraRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.5
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 4.0
District B13Rated ★ 4.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 4.0
Yes ManRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 2.0
My Teacher, Mr. KimRated ★ 3.5