Movies
Ratings
31
The Gleaners & IRated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Ivan's ChildhoodRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 4.5
Dune: Part TwoRated ★ 4.5
DuneRated ★ 4.5
ConstantineRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
The Prince of EgyptRated ★ 5.0
Joseph: King of DreamsRated ★ 5.0
Black PantherRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
The BrutalistRated ★ 5.0