Movies
Ratings
536- Tears In The ArcticRated ★ 4.0
Like Father, Like SonRated ★ 4.0
Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.5
West Side StoryRated ★ 4.5
GuzaarishRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
The TerminalRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 3.5
The PostmanRated ★ 5.0
DittoRated ★ 3.5
For Whom the Bell TollsRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 3.5
St. VincentRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
SocialphobiaRated ★ 3.5
Singin' in the RainRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
AzoomaRated ★ 3.5