Movies
Ratings
1116
Blade RunnerRated ★ 4.0
AkiraRated ★ 3.5
ZootopiaRated ★ 3.5
Karas: The ProphecyRated ★ 3.0- Afro Samurai: ResurrectionRated ★ 2.5
Afro SamuraiRated ★ 2.5
Sword of the StrangerRated ★ 3.0
La BambaRated ★ 3.0
The Bridges of Madison CountyRated ★ 3.5
Love StoryRated ★ 4.0
The BoatRated ★ 4.0
The English PatientRated ★ 3.0
The Color PurpleRated ★ 3.5
Cool RunningsRated ★ 3.0
Memphis BelleRated ★ 3.0
Chariots Of FireRated ★ 3.5
Saving Jessica LynchRated ★ 4.0
Love AffairRated ★ 4.0
The FugitiveRated ★ 3.5
AliensRated ★ 3.5