Movies
Ratings
11
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
AtonementRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
ChefRated ★ 3.5
DreamgirlsRated ★ 4.0
Le Week-EndRated ★ 3.5
Two Days, One NightRated ★ 4.0