Movies
Ratings
218
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 5.0
DemolitionRated ★ 4.0
A Man and a WomanRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
The Accidental DetectiveRated ★ 3.0
The ThroneRated ★ 3.0
VeteranRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 2.5
The PurgeRated ★ 2.5
LucyRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 4.5
Memories of MatsukoRated ★ 3.0
The HelpRated ★ 3.5
Sex and the CityRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
Ocean's ThirteenRated ★ 3.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0