Movies
Ratings
88
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 2.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
A Ghost StoryRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 4.0
MementoRated ★ 1.5
The Great GatsbyRated ★ 5.0
A Silent VoiceRated ★ 2.5
Into the WoodsRated ★ 3.0
MoanaRated ★ 4.5
anohana: The Flower We Saw That Day - The MovieRated ★ 4.0
Tamako Love StoryRated ★ 3.5
The Garden of Sinners - Chapter 2: A Study in Murder (Part 1)Rated ★ 4.0
The Garden of Sinners: Future GospelRated ★ 4.0
The Garden of Sinners - Chapter 7: A Study in Murder (Part 2)Rated ★ 4.0
The Garden of Sinners - Chapter 3: Remaining Sense of PainRated ★ 4.0
The Garden of Sinners - Chapter 4: The Hollow ShrineRated ★ 4.0
The Garden of Sinners - Chapter 6: Oblivion RecordingRated ★ 4.0
The Garden of Sinners - Chapter 1: Overlooking ViewRated ★ 4.0- Love, Chunibyo & Other Delusions! Rikka VersionRated ★ 2.5