Movies
Ratings
96
ContractedRated ★ 4.5
MotherRated ★ 4.5
My Sassy GirlRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
ParasiteRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
ConstantineRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 3.5
The ReaderRated ★ 5.0
Moulin Rouge!Rated ★ 5.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
Baby DriverRated ★ 4.5
ContactRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
A Street Cat Named BobRated ★ 4.5
ZombielandRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0