Movies
Ratings
18
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
The HelpRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 5.0
HerRated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 3.5
Inside MenRated ★ 4.5
The InternRated ★ 3.0
VeteranRated ★ 5.0
A Violent ProsecutorRated ★ 4.5
ZootopiaRated ★ 5.0