Movies
Ratings
27
The First Slam DunkRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
Paddington 2Rated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 4.5
Toy Story 2Rated ★ 4.0
Toy StoryRated ★ 4.0
Midnight RunnersRated ★ 3.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.5
The Garden of WordsRated ★ 3.5
Notting HillRated ★ 4.5
The Face ReaderRated ★ 3.0
New WorldRated ★ 4.5
AssassinationRated ★ 3.0