Movies
Ratings
108 The AviatorRated ★ 4.0 The AviatorRated ★ 4.0
 Bloody ReunionRated ★ 1.0 Bloody ReunionRated ★ 1.0
 Mystic RiverRated ★ 5.0 Mystic RiverRated ★ 5.0
 RashomonRated ★ 5.0 RashomonRated ★ 5.0
 Whispering CorridorsRated ★ 2.0 Whispering CorridorsRated ★ 2.0
 Linda Linda LindaRated ★ 5.0 Linda Linda LindaRated ★ 5.0
 The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 5.0 The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 5.0
 Planet TerrorRated ★ 5.0 Planet TerrorRated ★ 5.0
 The League of Extraordinary GentlemenRated ★ 3.0 The League of Extraordinary GentlemenRated ★ 3.0
 Copying BeethovenRated ★ 4.0 Copying BeethovenRated ★ 4.0
 DogvilleRated ★ 5.0 DogvilleRated ★ 5.0
 Forrest GumpRated ★ 5.0 Forrest GumpRated ★ 5.0
 Miracle on 1st StreetRated ★ 2.0 Miracle on 1st StreetRated ★ 2.0
 Gran TorinoRated ★ 5.0 Gran TorinoRated ★ 5.0
 The Skeleton KeyRated ★ 2.0 The Skeleton KeyRated ★ 2.0
 IdentityRated ★ 5.0 IdentityRated ★ 5.0
 Almost LoveRated ★ 2.0 Almost LoveRated ★ 2.0
 Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 5.0 Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 5.0
 Under SiegeRated ★ 4.0 Under SiegeRated ★ 4.0
 Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 5.0 Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 5.0