Movies
Ratings
198
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Kingdom of HeavenRated ★ 4.5
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 4.0
Hellboy II: The Golden ArmyRated ★ 3.0
Bicentennial ManRated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 4.0- D-WarRated ★ 2.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
Red CliffRated ★ 4.0
Independence DayRated ★ 5.0
X-Men: The Last StandRated ★ 4.0
PocahontasRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 5.0
AladdinRated ★ 5.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.5