Movies
Ratings
32
PrometheusRated ★ 4.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
LeonRated ★ 4.5
Star Trek: Into DarknessRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 1.0
Tazza: The High RollersRated ★ 1.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 2.5
Tidal WaveRated ★ 1.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 2.0
Rough CutRated ★ 1.0
Life of PiRated ★ 5.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 3.5