Movies
Ratings
173
MotherRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Ten MonthsRated ★ 4.5
Peppermint CandyRated ★ 2.5
The ApartmentRated ★ 5.0
Napping PrincessRated ★ 5.0
Bridget Jones's BabyRated ★ 3.5
ChicagoRated ★ 5.0
Montmartre de PapaRated ★ 5.0
Moonlight ExpressRated ★ 4.5
Fallen AngelsRated ★ 4.5
A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 5.0
AmélieRated ★ 3.5
CarolRated ★ 5.0
Take This WaltzRated ★ 5.0
One Million Yen GirlRated ★ 4.5
Secretly, GreatlyRated ★ 4.0
HindsightRated ★ 4.0