Movies
Ratings
51
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 5.0
ZootopiaRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Les Misérables in Concert: The 25th AnniversaryRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
AmélieRated ★ 3.0
200 Pounds BeautyRated ★ 4.0