Movies
Ratings
88
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.0
The Parent TrapRated ★ 4.0
Enemy of the StateRated ★ 3.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
Angus, Thongs and Perfect SnoggingRated ★ 3.0
The MistRated ★ 3.0
The TerminalRated ★ 4.5
CloverfieldRated ★ 3.0
The OthersRated ★ 4.0
Interview with the VampireRated ★ 1.0
SaltRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 4.5
8 MileRated ★ 4.0
Romeo + JulietRated ★ 3.0
Rush HourRated ★ 4.5
Total RecallRated ★ 4.0
ClickRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 4.0