Movies
Ratings
211
SholayRated ★ 5.0
KwaidanRated ★ 5.0
Woman in the DunesRated ★ 5.0
FranciscaRated ★ 4.0
Raging BullRated ★ 4.0
CrashRated ★ 4.0
Amores perrosRated ★ 5.0
City of GodRated ★ 4.0
Angel HeartRated ★ 4.0
MephistoRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 4.0
The Spirit of the BeehiveRated ★ 5.0
Pan's LabyrinthRated ★ 4.0
In the Mouth of MadnessRated ★ 4.0
The CellRated ★ 3.0
The Thirteenth FloorRated ★ 3.0
Open Your EyesRated ★ 5.0
Dark CityRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
DogvilleRated ★ 5.0