Movies
Ratings
241
No Other ChoiceRated ★ 4.0
BLUE GIANTRated ★ 4.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
Perfect BlueRated ★ 4.5
Stop Making SenseRated ★ 4.5
MovingRated ★ 5.0
Wild StrawberriesRated ★ 4.5
MisericordiaRated ★ 4.0
Stand by MeRated ★ 4.5
Swallowtail ButterflyRated ★ 4.5
Typhoon ClubRated ★ 4.5
The Salt of TearsRated ★ 3.5
The Ballad of NarayamaRated ★ 4.5
Take ShelterRated ★ 4.0
FireworksRated ★ 5.0
VertigoRated ★ 4.5
Cold WarRated ★ 5.0
The Night of the HunterRated ★ 4.5
The ShiningRated ★ 4.5
The Phoenician SchemeRated ★ 4.5