Movies
Ratings
63
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
Tidal WaveRated ★ 3.5
Back to the FutureRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
SnowpiercerRated ★ 3.0
EquilibriumRated ★ 4.0
Forever the MomentRated ★ 3.5
August RushRated ★ 4.0
2012Rated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 4.5
UnbowedRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0
OnceRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
Attack the Gas Station!Rated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 3.5