Titles you rated
Hearts of Darkness: A Filmmaker's ApocalypseRated ★ 4.0
CoralineRated ★ 4.5
GypsyRated ★ 4.0
The Holy MountainRated ★ 4.0
The Dance of RealityRated ★ 4.0
Endless PoetryRated ★ 4.0
Santa SangreRated ★ 5.0
The HostRated ★ 4.0
Save the Green Planet!Rated ★ 3.5
The 3 Penny OperaRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Moonrise KingdomRated ★ 3.5
Lost in TranslationRated ★ 3.5
GhostbustersRated ★ 4.0
The Life Aquatic with Steve ZissouRated ★ 5.0
The King of Kong: A Fistful of QuartersRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 3.5
Five Easy PiecesRated ★ 4.0
The ExorcistRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0