Movies
Ratings
41
SkyfallRated ★ 4.5
Charlie's Angels: Full ThrottleRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
Casino RoyaleRated ★ 5.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 2.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.0
2012Rated ★ 3.5
PonyoRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 3.5
The IncrediblesRated ★ 4.0
Iron Man 3Rated ★ 4.0
UpRated ★ 5.0
A Werewolf BoyRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 4.5