Movies
Ratings
76
Gone GirlRated ★ 4.5
Gloomy SundayRated ★ 5.0
ChefRated ★ 5.0
AmélieRated ★ 4.5
When Harry Met Sally...Rated ★ 4.5
The DreamersRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
My Sassy GirlRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 4.0
2 Days in ParisRated ★ 4.5
AtonementRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0
FantasiaRated ★ 5.0
Kamome DinerRated ★ 5.0