Movies
Ratings
37
Porco RossoRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
TangledRated ★ 5.0
The AviatorRated ★ 1.0
Bicentennial ManRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.0
School of RockRated ★ 5.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
I, RobotRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 4.0
Toy Story 2Rated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
DreamgirlsRated ★ 5.0