Movies
Ratings
33
Full Metal JacketRated ★ 5.0
FuryRated ★ 3.5
The Front LineRated ★ 3.5
300Rated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
PlatoonRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 5.0
Coach CarterRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Twelve MonkeysRated ★ 4.0
DogvilleRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Apocalypse NowRated ★ 5.0
Kingdom of HeavenRated ★ 4.0
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 5.0
Despicable MeRated ★ 5.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 3.0