Movies
Ratings
130
Three Thousand Years of LongingRated ★ 5.0
Under the Hawthorn TreeRated ★ 4.0
The Bacchus LadyRated ★ 5.0
Me Before YouRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.5- Time to LoveRated ★ 4.5
Rurouni Kenshin Part I: OriginsRated ★ 4.5
A Good Rain KnowsRated ★ 4.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
I Feel PrettyRated ★ 4.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
WildRated ★ 5.0
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0
A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 5.0
Love Jo. Right Now.Rated ★ 4.5
Fifty Shades of GreyRated ★ 2.5
Miss SloaneRated ★ 4.0
Minuscule: Valley of the Lost AntsRated ★ 5.0
John WickRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 4.0