Movies
Ratings
69
Ben-HurRated ★ 4.0
OblivionRated ★ 1.0
Blood DiamondRated ★ 5.0
MunichRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 3.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
Family TiesRated ★ 3.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 3.0
The Amazing Spider-ManRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 1.0
The MatrixRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Death Note: The Last NameRated ★ 1.0