Movies
Ratings
36
Only Lovers Left AliveRated ★ 5.0
PossessionRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 5.0
The Great EscapeRated ★ 4.5
ScarfaceRated ★ 5.0
Taxi DriverRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
AkiraRated ★ 5.0
Farewell My ConcubineRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 2.5
Triangle of SadnessRated ★ 4.0
Decision to LeaveRated ★ 4.0
Rear WindowRated ★ 4.5
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 3.5