Movies
Ratings
16
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
300: Rise of an EmpireRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0- WishRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0