Movies
Ratings
113
The ImpossibleRated ★ 3.0
JobsRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 3.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 2.0
SunnyRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Tabloid TruthRated ★ 1.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Heart is...Rated ★ 4.0
The UnjustRated ★ 5.0
Red CliffRated ★ 4.5
Exodus: Gods and KingsRated ★ 5.0
ThorRated ★ 3.0
Cast AwayRated ★ 5.0
Castaway on the MoonRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0