Movies
Ratings
405
The WailingRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 3.5
Between Love and HateRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.5
A Tale of Two SistersRated ★ 4.0
The Motorcycle DiariesRated ★ 3.5
Love Me If You DareRated ★ 4.0
Still LifeRated ★ 3.5
American PsychoRated ★ 3.0
Mulholland DriveRated ★ 5.0
Jean de FloretteRated ★ 5.0
MoneyballRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
The Taste of MoneyRated ★ 1.0
Coin Locker GirlRated ★ 2.5
Inside MenRated ★ 3.0
ElysiumRated ★ 2.5
V for VendettaRated ★ 4.5
The IslandRated ★ 1.5