Movies
Ratings
21
The GodfatherRated ★ 4.0
ScarfaceRated ★ 4.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
The Brand New TestamentRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 4.5
Interview with the VampireRated ★ 4.0
Me Before YouRated ★ 3.5
The ShiningRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Murder on the Orient ExpressRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 4.0
DunkirkRated ★ 4.0
The Hitman's BodyguardRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Insidious: The Last KeyRated ★ 3.5