Movies
Ratings
100
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 5.0
GloveRated ★ 2.0
The IllusionistRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 5.0- SinglesRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
Deja VuRated ★ 4.0
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 4.0
American BeautyRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 4.5
Bleak NightRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
ContactRated ★ 4.5- BlackRated ★ 3.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 2.0
The NeighborsRated ★ 3.5