Movies
Ratings
211
1917Rated ★ 4.5
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.0
Me Before YouRated ★ 3.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
BlindRated ★ 3.5
OnceRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Night at the Museum: Secret of the TombRated ★ 3.5
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 3.5
Night at the MuseumRated ★ 3.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0