Movies
Ratings
82
Kick-AssRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
Love ActuallyRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.5
Sleepless in SeattleRated ★ 4.5
Before MidnightRated ★ 4.0
A Letter to MomoRated ★ 3.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.5
WaterboysRated ★ 4.5
Rain ManRated ★ 4.5
The Divine MoveRated ★ 3.5
A Hard DayRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
VeteranRated ★ 3.5
The Secret World of ArriettyRated ★ 3.0
8 MileRated ★ 4.0
Swing GirlsRated ★ 5.0
The Simpsons MovieRated ★ 4.0