Movies
Ratings
18
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 3.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The IslandRated ★ 3.0
BoyhoodRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 2.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 3.0
MarathonRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0