Movies
Ratings
23
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Open Your EyesRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Taxi DriverRated ★ 3.5
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
The Best OfferRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
Vanilla SkyRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 3.5
Wreck-It RalphRated ★ 3.5
Con AirRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Twelve MonkeysRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 3.5