Movies
Ratings
141
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Man of VendettaRated ★ 3.0
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
AlienRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
Men in BlackRated ★ 5.0
MimicRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 5.0
Independence DayRated ★ 5.0
The HostRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
I Am LegendRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 5.0
Ong-Bak: The Thai WarriorRated ★ 3.0
Iron ManRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
Interview with the VampireRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 5.0