Movies
Ratings
53
DogvilleRated ★ 4.5
Easy ARated ★ 3.5
Friends with BenefitsRated ★ 3.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
Midnight DinerRated ★ 5.0
PrisonersRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Memories of MatsukoRated ★ 2.0
BlindnessRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
HarmonyRated ★ 1.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Confession of MurderRated ★ 3.5
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 5.0
PredestinationRated ★ 5.0
The NeighborsRated ★ 4.0
MarathonRated ★ 4.0
MementoRated ★ 3.0