Movies
Ratings
1564
No BearsRated ★ 5.0
Vermeer: The Greatest ExhibitionRated ★ 3.5
Rinco's RestaurantRated ★ 3.0
Woman in the DunesRated ★ 4.0
No Other ChoiceRated ★ 3.5- Villon's WifeRated ★ 4.0
Miyazaki: Spirit of NatureRated ★ 3.5
The Magnificent AmbersonsRated ★ 3.5
Tora-san, Wish You Were HereRated ★ 3.5
Paddington 2Rated ★ 4.5
Bullet TrainRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
The MatchRated ★ 4.0- Snow CountryRated ★ 3.5
La Dolce VitaRated ★ 4.0
Eyes of the SoulRated ★ 4.0
The Old Woman with the KnifeRated ★ 3.0
The BrutalistRated ★ 4.0
A Fantastic WomanRated ★ 4.0
The Count of Monte-CristoRated ★ 4.0