Movies
Ratings
760
A Taxi DriverRated ★ 4.0- Les MisérablesRated ★ 4.0
Betty BlueRated ★ 3.5
Last DaysRated ★ 4.0
BedevilledRated ★ 3.0
DriveRated ★ 4.0
Gran TorinoRated ★ 3.5
A Better Tomorrow IIRated ★ 3.5
The ShiningRated ★ 3.5
CarolRated ★ 3.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.0
IncendiesRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
The Legend of 1900Rated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 3.5
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
I, Daniel BlakeRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 3.5
The Godfather Trilogy: 1901-1980Rated ★ 3.5