Movies
Ratings
159
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 4.0
LucyRated ★ 3.5
FuryRated ★ 4.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0- WishRated ★ 4.5
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
The PiratesRated ★ 3.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5
127 HoursRated ★ 4.5
ElysiumRated ★ 3.5
G.I. Joe: RetaliationRated ★ 2.5
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
HerRated ★ 3.5
X-MenRated ★ 4.0
JumperRated ★ 3.0
AssassinationRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5