Movies
Ratings
127
Close Encounters of the Third KindRated ★ 3.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.0- Les MisérablesRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 4.5
MelancholiaRated ★ 3.5
Mr. NobodyRated ★ 4.0
MementoRated ★ 3.5
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 4.5
The Fifth ElementRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Ender's GameRated ★ 2.5
Cloud AtlasRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 3.0
Terminator GenisysRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
Sing StreetRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5