Movies
Ratings
148
White ChicksRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 3.0- Romeo and JulietRated ★ 5.0
Grave of the FirefliesRated ★ 5.0
The Perfect World of KaiRated ★ 5.0
Summer WarsRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
SnowpiercerRated ★ 3.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Despicable Me 2Rated ★ 2.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Perfect NumberRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
The Lion KingRated ★ 5.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 2.0
Mrs. DoubtfireRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 5.0