Movies
Ratings
298
Green BookRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The GiverRated ★ 3.0
Kirikou and the SorceressRated ★ 5.0
The PianoRated ★ 4.0
Antonia's LineRated ★ 5.0
A Simple FavorRated ★ 3.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 2.5
The Lincoln LawyerRated ★ 5.0
Fifty Shades of GreyRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.5
Miss GrannyRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
ChappieRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.5
The Fifth ElementRated ★ 4.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 3.5