Titles you rated
Full Metal JacketRated ★ 5.0
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 4.0
Operation ChromiteRated ★ 2.5
Suicide SquadRated ★ 3.0
Generation IronRated ★ 4.0
The Road HomeRated ★ 5.0
Easy RiderRated ★ 4.5
EraserheadRated ★ 4.0
Mean StreetsRated ★ 4.5
Salò, or the 120 Days of SodomRated ★ 3.5
Bonnie and ClydeRated ★ 4.0
West Side StoryRated ★ 4.0
Rear WindowRated ★ 3.5
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 5.0
Friday the 13thRated ★ 4.0
Planet of the ApesRated ★ 4.0
PapillonRated ★ 3.5
The Blue LagoonRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0