Movies
Ratings
1132
The WailingRated ★ 5.0
AmourRated ★ 3.5
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 3.0
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 4.0
Han Gong-juRated ★ 3.5
The Happy LifeRated ★ 3.0
Carlito's WayRated ★ 4.5
Ruby SparksRated ★ 3.0
Hotel ChevalierRated ★ 3.5
Bottle RocketRated ★ 4.0
RushmoreRated ★ 4.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 3.5
The Royal TenenbaumsRated ★ 3.5
Moonrise KingdomRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0
L.A. ConfidentialRated ★ 4.0
ScarfaceRated ★ 4.5
Taxi DriverRated ★ 4.0
Barefoot GibongRated ★ 2.5
The Cutting Edge: The Magic of Movie EditingRated ★ 4.0